Aktyvus ir pasyvus poilsis

Aktyvus ir pasyvus poilsis

5-6 metų vaikai labai aktyvūs ir energingi, tačiau ta energija išsenka. Mokiniams būtinas poilsio laikas, kai jie patys įsiklauso į savo poreikius ir renkasi žaidimą ir bendravimą su draugais ar ramų atsitraukimą. Priešmokyklinukai mokysis įdomiai, prasmingai ir sveikai užpildyti savo laisvą laiką.

Mokykloje neorganizuosime pietų miego, tačiau kurisme ramaus poilsio erdvę, kur vaikas galės atsitraukti, prigulti ant sėdmaišio ar ant kilimėlio, pavartyti knygą, paklausyti ramios muzikos ar pasakos arba prisnūsti.

Vaikai mokykloje bus mokomi sekti savo savijautą ir atpažinti nuovargio požymius. Metų pradžioje jiems bus siųloma kelis kartus dienoje sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti. Vaikai bus mokomi atsipalaidavimo būdų: ramaus pasivakščiojimo, kūno atpalaidavimo pratimų, meditacijos elementų… Tikimasi, kad metų pabaigoje vaikai galės atpažinti fizinį ir/ar psichinį nuovargį ir pasirinkti jiems tinkamiausius atsipalaidavimo būdus.

Viena klasė popamokiniu laiku bus paverčiama laisvalaikio kambariu, kur mokiniai galės kartu žaisti ir bendrauti. Kiek leis oro sąlygos, aktyviam poilsiui bus išnaudojamos lauko erdvės: kiemas, Kauno pilies prieigos, Namuno ir Neries santakos parkas ir stadionas.