Jaunojo piliečio pamoka Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

Jaunojo piliečio pamoka Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

Ketvirtadienio popietę Kolpingo pradinės mokyklos ugdytiniai praleido Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, kur pasaulio pažinimo, Lietuvos istorijos ir pilietiškumo žinių sėmėsi edukacijoje „Jaunojo piliečio pamoka“.
Mokiniai ne tik klausėsi, žvalgėsi, bet ir atliko smagias užduotis. Grįžome pilnomis širdimis meilės Lietuvai ir pasiruošę patriotiškai sutikti vasario 16-ąją.
Apie edukaciją
Pirmoji Istorinės Prezidentūros edukacinė programa, skirta pradinių klasių mokiniams! Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje mokiniai supažindinami su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Pasakojama apie jų atsiradimo istoriją ir reikšmę, su mokiniais kalbama apie šių simbolių naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis. Edukacijos dalyviai įgyja praktinių įgūdžių: kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužino, ką pasakoja vėliavos spalvos. Edukacijos dalyvių laukia dar viena įdomi praktinė užduotis – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, kurios metu ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kt. Edukacijos metu ugdoma jaunųjų lankytojų pagarba Lietuvos valstybės simboliams, puoselėjama Tėvynės meilė, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę.