COVID-19

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą Kolpingo pradinėje mokykloje, nuo š. m. rugsėjo 6 d. planuojama pradėti taikyti  aplinkos paviršių tyrimą ir jį kartoti kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas  molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.

Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai Kolpingo pradinės mokyklos patalpos yra tuščios.

Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa KPM bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.

Tais atvejais, kai konkrečios klasės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad klasėje galimai yra COVID-19 sergantis mokinys arba darbuotojas.

Profilaktinis tyrimas bus rekomenduojamas ir organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku registruojantis per 1808 karštąją liniją.