Lina Kalibataitė

Lina Kalibataitė

Lietuvos Kolpingo fondo nacionalinė sekretorė (nuo 1998 m.)

Kolpingo organizacijoje Lietuvoje (1994 m.) neapsiribojau vien profesine veikla, nuolat savanoriškai dalyvavau skėtinių jaunimo ir suaugusių, formalaus ir neformalaus švietimo, vystomojo bendradarbiavimo organizacijų valdybų veiklose Lietuvos ir tarptautiniu mastu. Teko vadovauti ne vienai skėtinei organizacijai ar būti viceprezidentės pareigose. Aktyviai dalyvauju įvairiose valstybinėse ir nevyriausybinėse ekspertų komisijose.

Nuo 2007 m. ėmiau vadovauti Kolpingo kolegijai, 2011 m. inicijuojant buvo įsteigtas Kolpingo darželis. Senokai brendo mintis atidaryti pradinę Kolpingo mokyklą. Glaudžiai bendraujant su Lietuvos Kolpingo fondo dalininkais iš Vokietijos, pavyko įgyvendinti ir šią idėją.

Niekada nemaniau, kad teks tiek daug laiko skirti būtent švietimo projektams, tačiau tuo labai džiaugiuosi ir sutinku su kiekvienu A. Kolpingo frazės – “Suteikiamos žinios turi pasiekti pačią širdį” – žodžiu.

Kviečiu visus prisidėti prie A. Kolpingo idėjų sklaidos Lietuvoje, o svarbiausia – įgyvendinti vieną iš pagrindinių jo idėjų ir mūsų, kaip tarptautinės Kolpingo organizacijos Lietuvoje tikslų –  švietimo sklaidos įvairiose pakopose.